Zadanie pre VO, HO na tému “RUKY”

Dobrý deň milí rodičia a milí moji žiaci z výtvarnej,
 
začal sa nám nový týždeň a my sa posúvame na našej ceste  – na “Ceste víťazstva” ďalej.
Kto nestihol ešte vyrobiť rúško a poslať mi, nevadí. Má na to ešte čas do konca apríla. Samozrejme je to dobrovoľné. Ešte by som sa chcela poďakovať Vám, ktorí ste mi poslali Vaše vyrobené rúška, sú nápadité a originálne. Super. Teším sa.
A teraz poďme späť k novému zadaniu. Nazvala som ho RUKY. Práve koronavírus sa stal mojou inšpiráciou. Prečo práve ruky? Tak ako nosenie rúška, dôležité je často si dôkladne umývať ruky. Práve na rukách sa drží najviac bacilov, ktoré sa nám snažia dostať do nášho tela a my im v tom musíme zabrániť. Ruky sú pre nás veľmi dôležité, využívame ich veľmi často. Pokúste sa nakresliť ruky, ktoré sú čisté krásne voňavé (napríklad od kvetinového mydla). Ruky si obkreslite na papier a môžete si ich voňavo vyzdobiť. Prípadne vy moji mladší výtvarníci, rúčky si môžete aj otlačiť na papier a môžete požiť farby, ktoré Vám budú pripomínať vôňu čistých alebo aj naopak špinavých rúk. Prípadne môžete nakresliť ruky voňavé čisté a aj ruky špinavé plné bacilov. Do témy sa môžu zapojiť aj starší. Veď krásne vydekorovať ruky viete aj vy. Technika môže byť akákoľvek. Kresba (farbičky, ceruzka, pero..), maľba, otláčanie, alebo práca s papierom a nožnicami, prípadne koláž.
Posielam Vám zopár ukážok.
 
A tiež Vám preposielam plán našej hry – “CESTA VÍŤAZSTVA”.  Políčka sú dni v danom mesiaci a červené políčko je zadanie novej témy.
Veľa chuti a inšpirácií prajem pri Vašom tvorení.
 
P. u. Žofka
 
 

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk