Téma č.9 “SLNKO”

Pozdravujem Vás milí rodičia a aj moji výtvarníci,

ďakujem za Vaše staviteľské schopnosti. Ukázali ste mi Vaše skutočné, ale aj vysnívané domy. Veľmi milo ste ma prekvapili a som hrdá, že môžem mať takých šikovných žiakov.

Posielam Vám nové zadanie a zároveň možno aj posledné z Cesty víťazstva. Aj keď nám ešte tri témy ostali, ale časovo to už veľmi nestihneme. Budúci týždeň by sme si spravili vyhodnotenie našej hry a potom je už posledný týždeň, kedy si už preberiete len vysvedčko. Zároveň môžete pracovať na vyhlásenej súťaži, LOGO ŠKOLY.

Teším sa na Vaše návrhy.

Vrátim sa k téme č. 9 – SLNKO.  Zobúdza nás každý deň a svieti nám nad hlavami. Po každej búrke či daždi sa opäť ukáže na oblohe. A my sme spoločne verili a aj veríme, že po koronovej búrke slniečko nás znovu začne hriať. Ukáže sa nám ešte jasnejšie, hrejivejšie a krajšie. Istý známy maliar Pablo Picasso povedal o slnku: Citujem. “Sú maliari, ktorí robia zo slnka žltú škvrnu, ale sú iní, ktorí vďaka svojmu umeniu a múdrosti robia zo žltej farby slnko.”Vezmite aj vy do rúk žltú farbu a ukážte nám aké slnko hreje a svieti nad Vami. Slniečko môžete namaľovať, vymodelovať, vystrihnúť, ušiť, prilepiť….  Opäť je na Vás akú podobu mu dáte.


Smelo do tvorenia, veľa chuti a nápadov prajem a samozrejme čas. Budem sa tešiť akémukoľvek slniečkovému výtvoru.


Ostávam s pozdravom
Pani učiteľka Žofia Barlová

Práce našich žiakov

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk