Martinský lampión

Milí moji šikovníci,
vedeli ste, že kedysi sa na sviatok Sv. Martina konali po dedinách a mestách “Martinské lampiónové sprievody?” Ja viem, že pre niektorých z Vás to nie je žiadna novinka a na takom sprievode ste sa aj zúčastnili.

Mojou inšpiráciou na zadanie tejto lampiónovej témy sa stal práve “Zázračný ateliér”, v ktorom Tomáš vyrobil celkom jednoduchý a efektný lampión a myslím si, že na jeho zhotovenie Vám postačí materiál, ktorý nájdete aj doma.


Pozri si video
https://www.tv-archiv.sk/zazracny-atelier/vesely-lampion-stvrtok-29-10-2020-19-45#

Aj ja som si doma vyrobila lampión zo Zázračného ateliéru, tak Vám ešte preposielam môj fotopostup na jeho výrobu.
A ak by náhodou Vás tento návod na lampión nezaujal, môžete si ho vyrobiť aj zo skleneného zaváraninového pohára, ktorý si vyzdobíte. Jeho výzdobu ponechám na Vás.


Použiť môžete farebný papier, alebo temperové či akrylové farby, (ak použijete temperové farby, nezabudnite do farby primiešať trošku disperzného lepidla, aby farba na skle držala). Alebo si pohár vyzdobíte rôznymi stužkami …. My sme pohár obviazali obväzom a vyrobili sme múmiový lampión.

Do papierového, ale aj do skleneného lampiónu odporúčam vložiť kahanček na baterku, alebo malé vianočné svetielka, ktoré sú tiež na baterku.


Prajem veľa tvorivých nápadov a chuti do práce.

Teším sa na Vaše lampióny.pani učiteľka Žofia Barlová

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@stonline.sk