Rozpixelovaný portrét

Krásny deň prajem do všetkých domácich ateliérov! 🙂 

Čo by to už len  bola za streda, ak by som Vám neposlala nové zadanie? 🙂 
Tentokrát sa pohráme s portrétmi, avšak úplne inak, než by ste si mohli predstaviť.Nové zadanie s názvom Rozpixelovaný portrét nájdete tu: https://youtu.be/83TvXJMQaXg  Ako predlohu použite akýkoľvek portrét, ktorý nájdete či v časopise, rodinnom archíve, poprípade si nejaký vytlačíte z internetu.Ja som fotku vystrihla z časopisu NotaBene a je na nej zobrazený slovenský výtvarník Martin Piaček.   
Vo videu som vytvorila takzvaný triptych, teda tri dielka. V prvej verzii som originálny portrét rozdelila na štvrtiny, v druhej na osminy a v tretej na šesnástiny.Neočakávam, že všetci vyrobíte tri rozpixelované portréty, avšak budem sa tešiť, ak by sa piataci tohoto zadania zhostili a štvrtáci a tretiaci by mohli spraviť aspoň 2 verzie.Ostatní môžu rozpixelovať, teda rozštvorčekovať portrét na ľubovoľný počet častí. Každý štvorček následne vyfarbujeme takou farbou, akej sa v danom políčku predlohy nachádza najviac.Na tvorbu máte čas do budúceho utorka 24.11.2020 23:59. Už teraz sa teším na fotky Vašich prác! A nezabudnite mi poslať aj fotku predlohy, nech to vidím bok po boku.
V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte pýtať. Avšak verím, že je zadanie zrozumiteľné.Pamätajte, že tvorbu si máte hlavne užiť! 🙂
Nateraz sa lúčim a teším sa, čo znova povymýšľate! 🙂
Držte sa mi, objatia Vám posielam a krásny deň ešte prajem.

S pozdravom,

Vaša Vik

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@stonline.sk