List Ježiškovi

Milí moji výtvarníci!

Srdečne Vás pozdravujem. Preposielam Vám dnes ďalší príbeh kamarátov Kvaka a Žblnka, vypočujte si, čo zažili tentoraz:

Aj vy budete tvoriť niečo podobné ako vyrobil Kvak pre Žblnka.

Zhotovíte list alebo pohľadnicu!

Niektorí z vás ešte nevedia písať všetky písmenká, ale to vôbec nevadí, pretože my všetci ideme tvoriť list maľovaný! Potrebujete k tomu výkres a farbičky, alebo fixky, farby. Keďže je čas predvianočný, list by mal mať zimné alebo vianočné obrázky (ako napríklad snehuliaka, stromček, hviezdičky, anjelika a iné). Ktovie ako by sa takému Vášmu listu potešil Kvak a Žblnk?! Čo by ste im nakreslili?

To, čo nakreslíte alebo namaľujete, však môžete naozaj poslať a to Ježiškovi! Ak ste už tak neurobili!

Potrebujete k tomu samozrejme pomoc rodičov! Na stránke: http://www.vianocnaposta.sk/ nájdete informácie, že môžete na adresu Ježiško 999 99 poslať Vašu skutočnú vianočnú pohľadnicu alebo maľovaný list, ktorý vložíte do obálky a na vašej najbližšej pošte obálku so známkou odošlete! Ak sa do toho zapojíte, nezabudnite pripísať Vašu spiatočnú adresu a to všetko urobiť do 17.12.2020. Ježiško sa Vám ozve! Posiela odpovede v slovenskom aj anglickom jazyku a dokonca aj v Brailovom písme, pre tých, ktorí nemajú zdravé očká.

Informácia pre rodičov:

Keby sme boli v školách, tak by som na poštu zašla osobne ja, a odoslala detské práce, takto je to vo Vašich rukách. Totiž takéto detské kresbičky /z maľovaných listov a pohľadníc/ sa môžu dostať na budúci rok na skutočnú slovenskú poštovú známku. Pripájam ukážku z predchádzajúcich rokov. P.S. Nie je potrebné kresliť maličký obrázok, pretože o zmenšenie a úpravu sa už postarajú ilustrátori a grafici. V prípade otázok ma kontaktujte!

Teším sa na Vašu tvorbu! A v nasledujúci piatok, pokiaľ nám to zdravie dovolí, sa na chvíľku opäť uvidíme!

Vaša výtvarnica Ivica

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk