Oriešková zimná krajinka

Dobrý deň milí rodičia a ahojte moji najmilší tvorilkovia,

nový týždeň je tu zas a ja mám novú tvorbu pre Vás.
Keď pozerám von z okna, stále tam čosi chýba. Zima je tu a nič sa nám v záhradách nebelie. Sniežik by sa nám zachcelo. Nech je všetko krásne biele, nech sa môžeme sánkovať a stavať snehuliakov. Sniežik sniežik príď medzi nás, napadaj nám pre radosť.  Chýbaš nám. Radi by sme ťa k nám pozvali a prilákali. Dúfam, že ťa našim milým orieškovým mestečkom presvedčíme, aby si nám napadal na túto zem. Čo budeme potrebovať na novú tvorbu?pripravte si: orechy, kúsok kartónu, nožnice, lepidlo/tavná pištoľ, biela temperová farba, štetec a vodu.

1. Pripravíme si pomôcky a pustíme sa do tvorenia. Najprv si vystrihneme z kartónu malý krúžok a dva menšie obdĺžniky.  Z tenkého bieleho papiera si vystrihneme dve okienka a dvere.

2. Bielou temperovou farbou si vymaľujeme krúžok a dva obdĺžniky, ktoré použijeme na strechu. (ak nemáme doma bielu farbu, môžeme použiť aj vatu, kt. nalepíme alebo biely papier).

3. Na vystrihnuté okienka nakreslíme rámiky okien a dokreslíme na dvere kľučku


4. Všetko postupne nalepíme na oriešok. Začneme oknami a dverami. (Okná aj dvere môžete tiež na oriešok namaľovať pomocou bielou farbou). Potom zlepíme dve malé obdĺžniky do striešky a prilepíme ju na oriešok. Najlepšie a najjednoduchšie je všetko prilepit tavnou pištoľou, ale ak ju doma nemáte, tak aj lepidlom.

5. Hotový domček si nakoniec polepíme na biely krúžok, bude slúžiť ako podstavec. Orieškových domčekov si môžete vyrobiť aj viacej a tak nám vznikne krásna zimná zasnežená krajinka.

A verím, že aj sniežik s ňou prilákame a začne sa nám pekne sypať.  A potom už aj k nám príde zima…..

Už k nám prišla zima

Už k nám prišla zima,
zima, zimička,
celý svet je ako
veľká chladnička.
Je v nej biely sniežik,
je v nej pravý ľad.
Keď k nám príde zima,
každý z nás je rád.

Keď sa biely sniežik
sypať začína,
celý svet je ako
veľká zmrzlina.
Slnko si ju líže
zo stromov a striech...
To je ale krása,
keď sa sype sneh!
(Alojz Čobej)

Ostávam so srdečným pozdravom.
Pani učiteľka Žofka Barlová

Orieškové žiacke práce

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk