Vianočné dekorácie

Ahojte milé deti,  

Vianoce sa nám blížia tak si ich trošku vyzdobíme.  Pripravila som si pre vás viacero zadaní.  Vyberte si z nich podľa chuti jedno, dve alebo aj všetky. Prvé  zadanie je vlastný originálny vianočný papier.  Druhé sú papierové hviezdy, ktorými si vyzdobíte okno alebo zavesíte na stromček.  Tretie zadanie je originálna vianočná pohľadnica podľa vlastného návrhu. 

1. Originálny vianočný papier: Budeme potrebovať biely, prírodný alebo farebný papier, farby, zemiak, vianočné vykrajovačky na medovníky.  Pri tejto práci poproste rodičov nech vám pomôžu pri vyrezávaní zemiaka, aby ste sa náhodou neporezali.  Zo zemiaka si zrežeme jednu stranu. Vyberieme si  vykrajovačku ktorú si zatlačíme do zrezanej strany zemiaka. Poprosíme rodičov aby nám odrezali zemiak okolo vykrajovačky podľa návodu. Potom je už na vás, ako si vyzdobíte papier pomocou odtláčania zemiaka, na ktorý si nanesiete farbu. 

2.Papierové vianočné hviezdy:budeme potrebovať kancelársky papier, nožnice a ceruzku. Podľa návodu si papier poskladáme.  Vyberieme si niektorý vzor. Nakreslíme si ho na poskladaný papier a vystrihneme. Hotovými hviezdami si môžete vyzdobiť okno tak, že si kúskami lepiacej pásky jemne prichytíme hviezdu na okno.  S mojou dcérou Viky sme si takto vyzdobili okno v jej detskej izbičke. Alebo ich prichytíme kúskom nitky a zavesíme na stromček.  

3. Vianočná pohľadnica podľa vlastného návrhu : Do tretice si môžete vyrobiť vlastnú vianočnú pohľadnicu, ktorou potešíte niekoho a vyčarujete mu úsmev na tvári. Ja vám na inšpiráciu prikladám zopár krásnych, ručne robených originálnych pohľadníc.  Môžu to byť 3D pohľadnice, maľované, kreslené.  .  . 

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk