Aktivity pre žiakov

Pop-up pohľadnice k dňu matiek

Vážení rodičia a milí žiaci,

Ďalšie zadanie, ktorého sa prípravný až piaty ročník ZUŠ Brusno a elokovaného pracoviska Priechod v rámci dištančného vzdelávania zhostili bolo vytvorenie pop-up pohľadnice k dňu matiek. Nižšie nájdete ukážky toho, aké rôznorodé lúky mladým výtvarníkom vykvitli pod rukami:


Verím, že maminám pohľadnice vyčarili úsmev na tvári!

pani učiteľka Viky

Umenie z jedla

Ahojte žiaci. Keďže tento týždeň bude vyučovanie prebiehať ako doposiaľ, tak ma napadlo čo tak si spraviť umelecké dielo z ovocia, zeleniny alebo hocijakého jedla ktoré máte radi, rovno na tanieri. Tento spôsob umenia si v škole predstaviť neviem a doma máte na to ideálne podmienky. Spôsobov je veľké množstvo. S jedlom sa dá doslova čarovať a urobiť hotové umelecké dielo, na ktorom si nakoniec aj pochutnáte. Vďačným maliarom je ovocie a zelenina , z ktorých sa dá vykúzliť čokoľvek, len treba kúsok fantázie. Ja som našla na internete veľké množstvo krásnych výtvorov z jedla. Prikladám fotografie zaujímavých a chutných obrázkov, z ktorých si zoberte inšpiráciu. Hotové práce mi nezabudnite poslať. Na konci budúceho týždňa urobím video, bude to taká malá virtuálna výstava z jedla.

Svet umenia: čo (na ňom) milujem?

Vážení rodičia a milí žiaci,

Ďalšie zadanie, ktorého sa prípravný až piaty ročník ZUŠ Brusno a elokovaného pracoviska Priechod v rámci dištančného vzdelávania zhostili, nieslo názov Svet umenia: čo (na ňom) milujem? So žiakmi sme sa rozprávali o tom, aké povolania sa spájajú so svetom umenia a múzeami. Akú prácu vykonáva historik umenia, kurátor, či reštaurátor? Akú úlohu má zberateľ umenia? Čo všetko robí umelec?

Avšak, čo by boli také múzeá bez divákov? Diskutovali sme preto veľa o tom, prečo žiaci obľubujú umenie či výtvarnú. Niektorí žiaci sa rozhodli otázku ešte trošku premeniť a spýtať sa samých seba: čo milujem najviac v živote? Nižšie nájdete ukážky toho, ako rôznorodo na otázku mladí výtvarníci odpovedali:


Teším sa už na ďalšie debaty, radosť sledovať, čo všetko žiaci povymýšľajú!

pani učiteľka Viky

Život po roku 2100

Ahojte, máme tu nový týždeň a s ním aj nové zadanie. Čo si predstavíte pod pojmom Budúcnosť? Tejto téme sa budeme venovať. Keď si predstavíte čo bolo pred 10 rokmi a dokonca pred dvadsiatimi nechce sa nám ani veriť. Veľa z vás vie iba z počutia rodičov a starých rodičov aké to bolo. Tak si o tom poďme trochu porozprávať. Doba ide dopredu priam závratnou rýchlosťou a my sa jej musíme prispôsobiť. Keď si ja spomeniem na to keď som bola malá, neexistovali mobilné telefóny a musela som použiť buď telefón doma na kábliku alebo von na ulici telefónny automat na mince. Hudbu sme počúvali na magnetofónovej kazete vo wolkmane, neskôr CD na Discmane, čo bol prehrávač Cdčiek. V domácnostiach sme ani nesnívali o umývačkách riadu či sušičkách prádla. A robotické vysávače, ani by ma nenapadlo že budú vysávať za nás. Autá sú čoraz modernejšie, viac rozmýšľajú za nás a pomaličky za nás aj šoférujú.

Toto všetko a omnoho viac sa zmenilo v priebehu predošlých 25 rokov.

Čo nás čaká v budúcnosti a ako bude náš život vyzerať po roku 2100??? To je už úloha pre vás. Skúste sa zamyslieť a namaľujte mi očami výtvarníka ako budú vyzerať domácnosti v tomto roku, aké vychytávky v domácnosti pribudnú. Alebo aké autá budú u nás jazdiť, aký bude život po roku 2100. Som zvedavá ako to vidíte vy deti, aké zaujímavé veci vymyslíte.

Papagáje.

Vážení rodičia a milí žiaci,

Ďalšie zadanie, ktorého sa prípravný až piaty ročník ZUŠ Brusno a elokovaného pracoviska Priechod vrámci dištančného vzdelávania zhostili nieslo názov papagáje. So žiakmi sme sa rozprávali o zahraničnom ilustrátorovi Carllovi Knuttovi a knihe Zlatá klietka, ktorú ilustroval. Ako dodatočná inšpirácia nám poslúžili taktiež fotky ozajstných exotických papagájov z National Geographic. Žiaci dostali za úlohu starať sa o pomyselné vajíčka, ktoré som im na hodine „darovala“. Ak sa o vajíčko dostatočne láskavo starali, v priebehu pár dní sa im zrodil ich vysnívaný papagáj. Nižšie nájdete ukážky pestrofarebných papagájov, ktorých si žiaci a žiačky vychovali:


Len tak ďalej, milí moji výtvarníci!

pani učiteľka Viky

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk