Aktivity pre žiakov

Pop-up pohľadnice k dňu matiek

Vážení rodičia a milí žiaci,

Ďalšie zadanie, ktorého sa prípravný až piaty ročník ZUŠ Brusno a elokovaného pracoviska Priechod v rámci dištančného vzdelávania zhostili bolo vytvorenie pop-up pohľadnice k dňu matiek. Nižšie nájdete ukážky toho, aké rôznorodé lúky mladým výtvarníkom vykvitli pod rukami:


Verím, že maminám pohľadnice vyčarili úsmev na tvári!

pani učiteľka Viky

Umenie z jedla

Ahojte žiaci. Keďže tento týždeň bude vyučovanie prebiehať ako doposiaľ, tak ma napadlo čo tak si spraviť umelecké dielo z ovocia, zeleniny alebo hocijakého jedla ktoré máte radi, rovno na tanieri. Tento spôsob umenia si v škole predstaviť neviem a doma máte na to ideálne podmienky. Spôsobov je veľké množstvo. S jedlom sa dá doslova čarovať a urobiť hotové umelecké dielo, na ktorom si nakoniec aj pochutnáte. Vďačným maliarom je ovocie a zelenina , z ktorých sa dá vykúzliť čokoľvek, len treba kúsok fantázie. Ja som našla na internete veľké množstvo krásnych výtvorov z jedla. Prikladám fotografie zaujímavých a chutných obrázkov, z ktorých si zoberte inšpiráciu. Hotové práce mi nezabudnite poslať. Na konci budúceho týždňa urobím video, bude to taká malá virtuálna výstava z jedla.

Svet umenia: čo (na ňom) milujem?

Vážení rodičia a milí žiaci,

Ďalšie zadanie, ktorého sa prípravný až piaty ročník ZUŠ Brusno a elokovaného pracoviska Priechod v rámci dištančného vzdelávania zhostili, nieslo názov Svet umenia: čo (na ňom) milujem? So žiakmi sme sa rozprávali o tom, aké povolania sa spájajú so svetom umenia a múzeami. Akú prácu vykonáva historik umenia, kurátor, či reštaurátor? Akú úlohu má zberateľ umenia? Čo všetko robí umelec?

Avšak, čo by boli také múzeá bez divákov? Diskutovali sme preto veľa o tom, prečo žiaci obľubujú umenie či výtvarnú. Niektorí žiaci sa rozhodli otázku ešte trošku premeniť a spýtať sa samých seba: čo milujem najviac v živote? Nižšie nájdete ukážky toho, ako rôznorodo na otázku mladí výtvarníci odpovedali:


Teším sa už na ďalšie debaty, radosť sledovať, čo všetko žiaci povymýšľajú!

pani učiteľka Viky

Kde nás nájdete?

Základná umelecká škola -riaditeľstvo Pod Dubinkou 212, 97662 Brusno

Kontakt

Tel.č.: 048/4194435 | mail: zus.brusno@zusbrusno.sk